Dzień Mamy i Taty

Data: 08.06.2022 r., godz. 21.52    252
“Nie ma takiego bukietu i słów mi takich brakuje, Aby powiedzieć mamie, co w dniu dzisiejszym czuję. Może bukiecik stokrotek, spojrzenie w oczy-nic więcej. Powiem, że Twoim imieniem dziś moje bije serce.”

W dniu 27 maja 2022 r. przedszkolaki oraz dzieci uczęszczające do klas 1-3, ubrani w odświętne stroje recytowali wierszyki, tańczyli i śpiewali piosenki z okazji Dnia Mamy i Taty jak prawdziwi artyści. Wszyscy od dłuższego czasu przygotowywali się do tej uroczystości. Każda grupa, pod czujnym okiem swoich nauczycielek przygotowała program artystyczny z ogromnym zaangażowaniem tak, aby jak najlepiej zaprezentować się przed swoimi rodzicami. Rodziców bardzo wzruszyły występy dzieci, dlatego też nie zabrakło łez szczęścia. Po występach dzieci wspólnie zaśpiewały “Sto lat” i w podziękowaniu wręczyły swoim rodzicom własnoręcznie wykonane upominki - były to piękne serduszka, kwiaty i balony.

W tym dniu Pani Dyrektor Małgorzata Szczepanik w imieniu swoim, kadry pedagogicznej, pracowników szkoły i wszystkich zgromadzonych osób pożegnała chłopca z Ukrainy – Timura, który uczęszczał do naszego Oddziału Przedszkolnego od 21.03.2022 r. Wręczyła mu upominek, życzyła zdrowia, szczęścia i aby uśmiech, który nie opuszczał go podczas każdego dnia w przedszkolu towarzyszył mu przez całe życie. Podczas tych kilku miesięcy dzieci i wszyscy pracownicy Publicznej Szkoły Podstawowej im. Adeli Goszczyńskiej we Wszeborach zdążyli się zaprzyjaźnić z Timurem. Było to bardzo wzruszające rozstanie. 

 

 Małgorzata Kostruska