Dzień Dziecka i Sportu Szkolnego

Data: 08.06.2022 r., godz. 21.53    272
“Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się, ze wszystkich sił, czego pragnie.”

Dzień 01.06.2022 r. był dniem pełnym atrakcji, emocji, wzruszeń i niespodzianek. Uczniowie rozpoczęli ten dzień wyjątkowo aktywnie – zgodnie z tradycją szkoły odbył się XI Bieg Śladami Patronki, w którym pierwsze miejsce zajął uczeń klasy VIII Kacper Gwóźdź. Uczniowie pokonali trasę Głuchy - Wszebory. Wszystkich uczestników biegu powitaliśmy gromkimi brawami, a zwycięscy otrzymali nagrody. W dalszej części dnia dzieci uczestniczyły w licznych zajęciach, eksperymentach i zabawach zespołowych zorganizowanych przez uczennice z klasy ósmej. Dzień obfitował w liczne atrakcje: konkursy, tańce, niespodzianki, malowanie twarzy. Wyjątkowym gościem tego dnia była Gabriela Rzępołuch - absolwentka naszej szkoły, uczennica szkoły muzycznej. Mini koncert Gabrysi bardzo podobał się uczniom. Na zakończenie odbył się quiz, nasza absolwentka grała fragmenty melodii ze znanych bajek i gier komputerowych, które uczniowie z powodzeniem odgadywali. 

Dziękujemy organowi prowadzącemu za przekazanie środków na słodki poczęstunek i Radzie Rodziców za pomoc w organizacji tego dnia.  

Dzieci bawiły się wspaniale. Dzień pełen wrażeń szybko się skończył, ale wspomnienia pozostaną na długo. 

 

Małgorzata Kostruska