Wycieczka do Tomaszowa Mazowieckiego

(Zam: 18.06.2019 r., godz. 22.25)
klas I, II i III
06.06 2019r. uczniowie klas I-III wyruszyli na wycieczkę do Tomaszowa Mazowieckiego. Rozpoczęliśmy ją od odbycia fascynującej wędrówki po unikatowej w skali kraju atrakcji turystycznej – niezwykłego połączenia wytworu natury z dziełem rąk ludzkich. Było to dość emocjonujące zanurzenie się w labirynt podziemnych sal, korytarzy i wnęk w dawnej kopalni piasku kwarcowego oraz niesamowita moc niezapomnianych wrażeń podczas spotkań z dawnymi górnikami i legendarnymi lokatorami „Grot Nagórzyckich”. Następnie udaliśmy się nad rzekę Pilicę gdzie podziwialiśmy ,,Niebieskie źródła”. Kolejnym punktem zwiedzania był Skansen Rzeki Pilicy pierwsze w Polsce muzeum na wolnym powietrzu poświęcone rzece. Najbardziej rozbudowana i jedna z ciekawszych dla uczniów była ekspozycja zatytułowana „Młynarstwo wodne w dorzeczu Pilicy”. W dziale „Wojenne trofea Pilicy” uczniowie mogli zobaczyć pilickie militaria, które w większości zostały wydobyte z rzeki a pozostała część pochodzi z terenów nadpilickich. W Skansenie Rzeki Pilicy można także oglądać obiekty i eksponaty pochodzące ze Spały – urokliwej, nadpilickiej miejscowości.
Perełką Skansenu Rzeki Pilicy przyciągającą uwagę uczniów był budynek poczekalni kolejowej z przystanku Czarnocin zbudowany w 1896 roku jako pawilon ekspozycyjny Dyrekcji Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej.
Końcowym punktem programu było ognisko z kiełbaskami.

Zapraszamy do obejrzenia Galerii Foto

Wytworzył:Ewa Szczotka, data: 18.06.2019 r., godz. 22.25