Spotkanie z Policjantami

(Zam: 06.11.2019 r., godz. 19.50)
i policyjnym psem!!!
Już po raz kolejny nasza szkołę odwiedziły znane już dobrze uczniom Panie podinsp. Wioletta Zychnowska, ekspert Wydziału Prewencji KPP Wołomin i asp. szt. Sylwia Borzymek , dzielnicowa gminy Dąbrówka. Panie policjantki przypomniały zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz przypomniały o znaczeniu elementów odblaskowych. Po spotkaniu czekała uczniów niespodzianka. Na placu przed szkołą poznali suczkę Herę, która służy w policji w Wołominie. Piesek przyjechał do nas policyjnym radiowozem razem ze swoim opiekunem sierż. sztab. Robertem Szydeł. Każdy pies policyjny, tak jak poznana przez nas Hera, rasy owczarek belgijski, słucha tylko i wyłącznie poleceń przewodnika. Wystarczyło spojrzenie sierż. sztab. Roberta Szydeł i Hera siadała przy nodze swojego pana. Policyjne czworonogi są szkolone przede wszystkim do wyszukiwania materiałów wybuchowych i do poszukiwania narkotyków. Przechodzą specjalną tresurę, by nie bać się wystrzałów i innych hałasów oraz ciasnych i ciemnych pomieszczeń. Na zakończenie uczniowie mieli niepowtarzalną okazję zwiedzić radiowóz policyjny, a nawet zostali zamknięci w tzw. klasie III, czyli wydzielonej i zamykanej części samochodu, w której transportuje się przestępców.

Wytworzył:Iwona Waliszewska, data: 06.11.2019 r., godz. 19.50
Wprowadził:Iwona Waliszewska-Bulik, data: 06.11.2019 r., godz. 19.50