Przedszkolaki i Klasa I w Warszawie

Data: 26.04.2023 r., godz. 12.44    475
05 kwietnia 2023r. już o godzinie 8.00 dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klasy I były gotowe wyruszyć na przygodę z Warszawą.

Pierwszy przystanek to obejrzenie bajki muzycznej w Mazowieckim Teatrze Muzycznym im. Jana Kiepury przy ul. Jagiellońskiej pt. ,,Awantura w MollDurze’’. Przedstawienie "Awantura w MollDurze" to historia pewnej dziewczynki o imieniu Wiola. Przez przypadek wpada ona do innej wersji rzeczywistości, gdzie spotyka różne postacie, między innymi: knującą Babę Jagę, krasnoludki, szalonego Białego Królika, króla Harmoniusza. Każde takie spotkanie, to zabawna przygoda niosąca ze sobą pouczającą lekcję dorastania. Dzięki tym spotkaniom Wiola lepiej poznaje siebie i swoje mocne strony. Dowiaduje się, że jest odważna, potrafi stawić czoła temu, co nieznane i straszne, i jest zdolna nieść pomoc. Wzmocniona w ten sposób, na samym końcu może z wiarą w siebie - uwolnić się spod wpływu swoich koleżanek. Przechodzi drogę od „cichej myszki” do pewnej siebie dziewczynki.

Po spektaklu wzięliśmy udział w warsztatach, w czasie których poznaliśmy bardzo cenne informacje na temat teatru. Dowiedzieliśmy się także o ważnych cechach, którymi powinien charakteryzować się aktor.

Drugi przystanek to zwiedzanie Stadionu Narodowego. Pod opieką pana przewodnika obejrzeliśmy miejsca, w których przebywały gwiazdy polskiej i światowej piłki nożnej, takie jak: Robert Lewandowski czy Cristiano Ronaldo. Wrażenia były niesamowite - zwiedziliśmy miejsca związane z meczami reprezentacji: szatnie, strefę odnowy biologicznej, sale konferencyjne, a także miejsca, w których przebywają dziennikarze podczas meczu. Mieliśmy także możliwość zasiąść na trybunach ogromnego stadionu, który pomieści 58.500 kibiców. Po niesamowitych wrażeniach z wycieczki wróciliśmy zadowoleni do szkoły.